0

С лед 9 победи поред с №10 Лео Меси в състава, Интер за пръв път удари на камък – 0:0 вкъщи срещу отбора на Нешвил. С равния Интер Маями има 22 точки и дели последното място с Торонто в Източната конференция на Мейджър лигата, като има 3 мача по-малко от канадския тим.

Отборът от Тенеси, родината на кънтрито, „паркира автобус“ пред вратата си на стадиона във Форт Лодърдейл, в който се сблъскаха всички опити на Меси и компания да вкарат гол.

Според „Марка“ по време на скучното първо полувреме най-забавното за публиката е била Суперлуната на небето.

Меси пусна чудесни пасове към Алба и Тейлър, които не се превърнаха в голове. Лео беше пазен твърдо и дори брутално от отбраната на Нешвил, Бускетс също бе изнервен до последно от съперник, а Жорди Алба шибна гневно топката след съдийския сигнал за полувремето.

След почивката със смени играта се отвори малко, а Нешвил имаше много чисти шансове дори да вземе победата.

Накрая само ВАР спаси Интер от отсъждане на дузпа за Нешвил за игра с ръка – забелязана бе предхождаща я засада на Шафелбург от гостите.