0

М илан направи грешна стъпка в битката за титлата в италианското първенство по футбол, след като завърши 0:0 със Сасуоло в мач от четвъртия кръг.

"Червено-черните" все пак водят в класирането с актив от осем точки преди изиграването на останалите мачове, а градският съперник Интер е с шест преди мача си с Кремонезе и предстоящото през уикенда дерби.

Шампионите завършиха наравно и с Аталанта, а миналата седмица надвиха Болоня с 2:0.

Те обаче бяха далеч от най-доброто си състояние днес и можеха дори да загубят, ако Майк Манян не бе спасил дузпа на Доменико Берарди през първото полувреме.

Милан също имаше едно добро положение, но в 16-ата минута Брахим Диас стреля неточно от границата на наказателното поле. Шампионите уцелиха само два пъти съперниковата врата, а Алесандро Флоренци напусна с контузия в добавеното време.