0

М илан надви много драматично Емполи с 3:1 като гост в мач от осмия кръг на Серия А. „Росонерите“ се измъкнаха по терлици с трите точки, тъй като домакините им изравниха в края на мача, но все пак шампионите успяха да отвърнат, въпреки малкото време.

Първият гол в мача падна чак в 79-ата минута. Тогава Рафаел Леао показа отличен поглед върху играта и намери Анте Ребич, който от изгодна позиция не сгреши. Във втората минута от продължението Недим Байрами изпълни великолепно пряк свободен удар, с което изравни резултата.

Но секунди по-късно Милан отговори и стигна до успеха, след като Раде Крунич свали с глава към Фоде Бало-Туре, който от близка дистанция прати топката в мрежата и донесе успеха на „росонерите“. Рафаел Леао реши всичко в срещата в седмата минута от добавеното време и с елегантен прехвърлящ удар вкара трети гол във вратата на Викарио.