0

Д авиде Фратези вкара в третата минута на добавеното време, а Верона пропусна дузпа с последния шут в мача, което позволи на Интер да надвие с 2:1 "жълто-сините" в изключително драматичен мач от 19-ия кръг на италианското първенство по футбол.

Интер е лидер в класирането с 48 точки и пет повече от Ювентус, който гостува на Салернитана в неделя.

Лаутаро Мартинес вкара 16-ия си гол от 17 мача в Серия А в 13-ата минута, когато получи подаване зад гърба на защитата от Хенрих Мхитарян и преодоля с лекота вратаря на гостите.

Второ попадение на аржентинеца бе отменено след почивката, а Верона се възползва от това и стигна до изравняване.

В 74-та минута Тома Анри получи центриране от Онджей Дуда и засече топката с коляно, изпращайки я във вратата на Интер за 1:1.

Интер поведе отново в третата минута на добавеното време с добавка за 2:1 на Давиде Фратези след карамболи, рикошети и плонжове.

Гостите от Верона получиха статично положение в седмата минута на добавеното време, а за скачане се нареди и вратарят им.

Интер обаче спечели топката и Барела и Алексис Санчес се озоваха сами срещу вратата. Вместо да вкара с лекота, Барела потърси пак чилиеца и притичал защитник на Верона изби топката на шпагат.

Но ВАР върна нещата в наказателното поле на Интер, където се оказа, че при центрирането в пеналта е имало нарушение на Матео Дармиан: дузпа за Верона.

Зад топката в десетата минута на добавеното време застана Анри, който удари дясната странична греда.

По-късно в събота Монца победи с 3:2 Фрозиноне и се изкачи на десето място в класирането на италианското първенство по футбол.

Монца вкара първите три гола в мача. Дани Мота даде преднина на "червено-белите" в 18-ата минута, след което асистира на Валентин Карбони в края на полувремето.

Матияс Суле пък си вкара автогол в началото на втората част за 3:0 в полза на Монца.

Фрозиноне върна моментално един гол чрез Абду Харуи и втори чрез Суле в 75-ата минута, но домакините не успяха да стигнат до изравняване.