0

А нглия се наложи над Босна и Херцеговина с 3:0 в предпоследната си контрола преди европейското в Германия.

На „Сейнт Джеймсис Парк” в Нюкасъл селекционерът на „3-те лъва” пусна подмладен състав преди последната репетиция за континенталния шампионат този петък срещу Исландия. След нея той ще обяви имената на 26-те си избраници в заветната британска цел - първа титла от голям форум след 1966-а и първа изобщо на европейски финали.

Срещу Босна англичаните срещнаха здрав отпор до почивката, но в крайна сметка взеха своето с 3 гола през втората част. Коул Палмър отпуши вратата на гостите от дузпа в 60-ата минута, Трент Александър-Арнолн удвои в 85-ата, а Хари Кейн сложи поантата с 63-ото си попадение за националния отбор.

На европейското Англия е в група „С” заедно със Словения, Сърбия и Дания.