0

Л ивърпул победи с класическото 3:0 Саутхемптън в мач от 1/8-финалите на ФА Къп. Отново в много млад състав заради огромни липси мърсисайдци стигнаха до успеха.

Те си уредиха сблъсък с големия съперник Манчестър Юнайтед в следващата фаза на надпреварата, а именно четвъртфиналите, както отреди жребият по-рано днес.

Головете за победата на „червените“ вкараха 18-годишните Луи Кумас и Джейдън Данс. Вторият е роден през 2006 и се разписа на два пъти.

Саутхемптън влезе много по-добре в мача. Още в 1-вата минута Секу Мара вкара гол, който не беше зачетен заради засада.

В следващите минути пред вратата на Кевин Келъхър се развиваха по-интересните положения. В 5-ата минута Камал Сюлеймана уцели греда. Веднага след това вратарят на домакините спря Мара.

Три минути преди почивката Харви Елиът подложи на много сериозен тест колегата на Келъхър, под рамката на вратата на „светците“. Джо Лъмни го издържа и спаси.

Само две минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Боби Кларк изведе дебютантът в мъжкия отбор на Ливърпул Кумас, който матира Лъмни – 1:0.

След почивката „светците“ продължиха да не се възползват от шансовете си. В 73-тата минута Ливърпул до голяма степен сложи точка на спора с втори гол. Вкара го Джейдън Данс. Тийнейджърът овладя в наказателното поле и преодоля Лъмни.

Крайният резултат оформи Данс с втория си гол в мача. С безпощаден удар той почти скъса мрежата – 3:0.