0

Н ационалният отбор на Испания, чиито бутонки мистериозно не бяха пристигнали в Тбилиси до вчера, размаза със 7:1 грузинците в група А на европейските квалификации по футбол.

Ла Фурия се развихри от началото и реши всичко до почивката. В 20-ата минута Алваро Мората откри резултата, а пет след това Соломон Квирквелия си вкара автогол – 0:2.

Това попари грузинците, от което се възползваха гостите, покачили на 4:0 с попадения на Дани Олмо и отново Мората.

В 49-ата минута халфът на Уотфорд  Чакветадзе намали на 1:4, но в 66-ата минута Мората възстанови аванса на Испания от четири гола, оформяйки хеттрика си.

Две минути по-късно Нико Уилямс вкара за 6:1, а в 74-тата минута новата звезда на Барселона - 16-годишният Ламин Ямал, също се разписа, вкарвайки първото си попадение за националния отбор.
С победата в Тбилиси Испания излезе на второ място в квалификационна група "А" с 6 точки от три мача.

Грузия е на четвърта позиция с 4 точки от четири мача.

Лидер е Шотландия с 12 точки, като по-късно днес "гайдарите" гостуват на Кипър.