0

Л ивърпул записа трудна победа с 2:1 срещу Брайтън като домакин в мач от 30-ия кръг на английското първенство по футбол и отборът на Юрген Клоп отново се изкачи на първото място в класирането.

„Червените“ имат три точки преднина от  Арсенал преди днешния мач на "артилеристите" с шампиона Манчестър Сити, който има още една точка пасив.

Победата бе с допълнителна сладост за Клопо: тя бе негова №300 начело на "червените" от 478 официални мача.

Брайтън нанесе първия удар на "Анфилд" и вкара с единствения си точен удар през първото полувреме.

Юношата на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек получи топката на границата на наказателното поле и преодоля с мощен шут Куйвин Келъхър още във втората минута.

Ливърпул не спря да напъва, отправи 30 шута към вратата на „чайките“.

В крайна сметка Мохамед Салах изработи 1:1 и сам забоде победното 2:1.

Нападателят бе застанал на ъгъла на пеналта при статично положение, върна отбита топка към вратата, след това с нея игра защитник на Брайтън, който просто асистира на притичалия зад него Луис Диас в 27-та минута.

Ливърпул направи куп пропуски, най-вече чрез Салах и Диас, за да се стигне до победното попадение в 65-ата минута.

Атаката тръгна отдясно, където Доминик Собослай проби и пусна остро пред наказателното поле за Мак Алистър, който изведе Салах за неспасяемия му удар за 2:1.