0

О тборът на Монако победи Олимпик Лион с 2:1 като домакин в среща от седмия кръг на първенството на Франция по футбол. След успеха Монако се изкачи до седмо място във временното класиране с 11 точки, а Лион е пети в 2 повече в актива си.

И трите попадения в двубоя паднаха през второто полувреме. Беноа Бадиашил откри резултата за 1:0 в полза на домакините в 55-ата минута след асистенция на Кайо Енрике. Пак 25-годишният бразилец подаде за второто попадение на Монако, дело на Гилермо Марипан в 63-ата минута.

Карл Токо-Екамби намали за гостите от Лион чак в 81-ата минута.

След колебливия старт на сезона, Монако записа три победи в последните си три мача във всички турнири.

Фен на Монако използва позитивния резултат на любимия си отбор, за да предложи брак на своята избраничка.