0

И нтер надделя над Лече с 2:0 като домакин в среща от 25-ия кръг на италианското футболно първенство. С успеха “нерадзурите“ скочиха на второ място в Серия А с 50 точки, на 15 зад лидера Наполи, който има 65.

Лече допусна втора поредна загуба в шампионата и заема 15-ата позиция с 27 точки, колкото има и 14-ият Сасуоло.

Попаденията за домакините отбелязаха Хенрих Мхитарян и Лаутаро Мартинес.

В 29-ата Мхитарян бе изведен от Николо Барела в атака за Интер и реализира за 1:0 в полза на Интер.

Футболистите на старши треньора Симоне Индзаги удвоиха преднината си скоро след началото на второто полувреме – световният шампион с Аржентина Лаутаро Мартинес закова 2:0 в 53-ата мин.

Късният мач в неделя Рома – Ювентус донесе трудна, но сладка победа на домакините с 1:0.

Треньорът им Жозе Моуриньо завърши предишния кръг в Серия А със загуба срещу Кремонезе, с лют спор с четвъртия съдия, с  червен картон и наказание за два мача.

Португалецът не трябваше да бъде на пейката срещу Ювентус, но разследването на размяната на думи, довела до изгонването му, спря санкцията, върна го на пейката и му подари една от най-хубавите му римски нощи.

Джалоросите страдаха, но победиха 1:0 гостуващия Ювентус, който бе набрал инерция и самочувствие с 4 поредни победи.

Специалният реши да заложи всичко на класата и желанието за реванш на Пауло Дибала. Аржентинецът, който все още чака да си получи около 3 млн. евро от бившия си клуб Юве, започна в центъра на атаката, с Пелегрини и Вайналдум зад него.

Алегри отговори с 3-5-1-1 и неговият отбор започна да контролира играта, но с много предпазлива първа част, в която двата отбора се стремяха да не оставят пространства на съперника.

При тази постройка изненадата дойде от централния защитник на Рома Джанлука Манчини. Той препарира Шчесни с изумителен шут с деснячката в 52-ата минута за 1:0.

От този момент Юве се хвърли стръвно в атака, за да изравни, но домакините се отбраняваха самоотвержено начело с изключителен Крис Смолинг.

И късметът споходи „вълците“ на Моуриньо в 82-ата мин., когато героят Манчини можеше да закопае своите като с глава нацели гредата на собствената си врата.

Треньорът на Юве Макс Алегри хвърли на терена Кийн, чийто престой трая минута – той бе изгонен със заслужен червен картон след като срита Манчини.

В 98-ата мин. Португалският вратар на Рома Руи Патрисио се намеси, за да предотврати сигурно изравняване с удара на Данило.

Серия А, 25-ти кръг, неделя: Интер – Лече            – 2:0, Специя – Верона         – 0:0, Сампдория - Салернитана - 0:0, Рома – Ювентус 1:0

понеделник: Сасуоло – Кремонезе, Торино – Болоня.

от събота: Аталанта – Удинезе  – 0:0, Монца – Емполи      – 2:1, Фиорентина – Милан  – 2:1

от петък: Наполи - Лацио      - 0:1

1. Наполи       25  21  2   2  58:16   65 точки
 2. Интер        25  16  2   7  46:28   50
 3. Лацио        25  14  6   5  41:19   48
 4. Милан        25  14  5   6  42:32   47
 5. Рома         25  14  5   6  32:21   47
 6. Аталанта     25  12  6   7  42:28   42
 7. Ювентус      25  15  5   5  40:20   35