0

Г ьозпепе на изповядващия „правилен” футбол Станимир Стоилов-Мъри и Фенербахче, воден от Специалния Жозе Моуриньо, завършиха 2:2 в мач от 2-рия кръг на турската Суперлига.

Двубоят на "Гюрсел Аксел" предложи много драма и спорни намеси на ВАР. В 30-ата минута гол на домакините беше отменен, след като съдията видя нарушение в атака. В продължението на първата част „фенерите” първо поведоха от дузпа чрез босненеца Един Джеко, а след това мароканският национал Юсеф Ен-Несири удвои.

„Гьоз-гьоз”, които са новаци, обаче изиграха брилянтно второ полувреме, в което смачкаха съперника си. В 67-ата минута Корай Гюнтер намали, а в добавеното време на втората част Ромуло хвърли в делириум препълнения стадион.

За Гьозтепе това беше второ поредно равенство, докато Фенербахче има 4 точки.