0

Г ьозтепе на Станимир Стоилов постигна първа победа в турското първенство. Митъ се наложи с 2:0 над Бодрумспор със Здравко Димитров в състава в мач от четвъртия кръг на Суперлигата.

Българският национал започна като титуляр и изигра пълни 90 минути, в които се отчете с две ключови подавания, но не успя да помогне на своя тим. „Гьоз-Гьоз“ излезе напред в резултата в 16-ата минута. Джалма Силва намери Ромуло Кардосо, който шутира от близка дистанция в долния десен ъгъл и отбеляза за 1:0.  В 41-вата минута Гьозтепе отбеляза и второ попадение. Давид Тиянич пусна за Джалма, който шутира елегантно към далечния ляв ъгъл и оформи крайното 2:0.

С успеха отборът от Измир събра 6 точки и се изкачи до петото място във временното класиране с 5 точки, а Бодрум е 14-и с три по-малко.