0

О тборът на Гьозтепе победи с 2:1 като гост прекия си конкурент за класиране в турската Супер Лига Сакаряспор в среща от 18-ия кръг на второто ниво на местния шампионат.

Двубоят в Адапазаръ, който може да бъде определен като "българското дерби", бе спечелен от водения от Станимир Стоилов тим на Гьозтепе, за който точни бяха Давид Тиянич в осмата минута и Ахмед Илдъз в 78-мата.

Точно след гола на Илдъз, с който отборът на бившия старши треньор на Левски поведе с 2:0, в игра за домакините се появи друг бивш кадър на "сините" - Здравко Димитров. Появата на крилото раздвижи атаката на Сакаряспор и в добавеното време Кабонго Касонго вкара почетно попадение за домакините.

Малко преди последния гол в мача в игра за Гьозтепе се появи бразилският защитник Елитон. За бившия играч на ЦСКА 1948 това бе дебют с екипа на Гьозтепе.

В класирането Гьозтепе е на второ място с 35 точки. Сакаряспор е на четвърта позиция с 32. Лидер с 42 точки и мач по-малко е Еюпсор, пише БТА.