0
С гол на Бруно Фернандеш в 43-ата мин. След пас на Ериксен Манчестър Юнайтед вече чакаше последния съдийски сигнал, за да се поздрави за десетата си поредна победа. Но си бе направил сметката без Майкъл Олизе от Кристъл Палас, който извъртя зашеметяващ фалцов пряк свободен удар в последните секунди за крайното 1:1 срещу „червените дяволи“ във Висшата лига. Изстреляната от левачката му топка облиза напречния дирек от долната страна и се заби неспасяемо в мрежата на плонжиралия за здраве Де Хеа.
Мачът в Лондон се оказа болезнено разочарование за Юнайтед, който вместо да излезе втори в Премиершип с 41 т., и да остави зад себе си съгражданите от Сити, се изравни с шампионите с по 39 т.
Все пак отборът на Тен Хаг изпревари с една точка Нюкасъл Юнайтед, който е четвърти.
Топ 4 на Висшата лига
Арсенал 18 15 2 1 42:14 47
Ман Сити 18 12 3 3 46:18 39
Ман Юн. 19 12 3 4 30:22 39
Нюкасъл Юн. 19 10 8 1 33:11 38
В друг мач на Острова, но във ФА Къп, Лийдс Юнайтед се разправи 5:2 с Кардиф Сити и проби в четвъртия кръг на най-стария футболен клубен турнир в света.
Уилфрид Гнонто закова два от головете за победителите, вкл. Един от най-красивите досега в турнира и то само след 26 секунди: италианският национал, привлечен от Цюрих през лятото, изстреля с ножица изключително воле, като топката влетя в мрежата под напречния дирек. Той направи 3:0 с втория си гол в мача в 36-ата мин., след като Родриго удвои 2 мин. По-рано. Бамфорд закова голове №4 и №5 за Лийдс набързо в 71-ата и 76-ата мин., като за Кардиф остана слабата утеха от намаляването на разликата накрая с попадения на Робинзън (84-а и 93-ата мин.).
В следващия кръг отборът на Джеси Марш ще гостува на победителя между Боръм Ууд и Акрингтън Стенли през уикенда на 28/29 януари.