0

Л ивърпул победи Норич с 5:2 и се класира за петия кръг на турнира за Купата на Англия по футбол.

Играчите на Юрген Клоп направиха силен мач срещу „канарчетата“ от Източна Англия, доминираха тотално и пропуснаха още няколко чисти ситуации, с които победата им можеше да бъде още по-изразителна.

Къртис Джоунс откри резултата в 16-а минута, но шест по-късно Норич изравни с попадение на Бен Гибсън с глава.

След още шест минути Ливърпул си върна аванса с точно попадение на Дарвин Нунес след великолепна атака на скорост за домакините.

Диого Жота направи 3:1 малко след почивката, а появилият се като смяна Върджил ван Дайк вкара четвърти гол в 63-а минута за 4:1.

До края двата отбора си размениха по един гол - Борха Сайнс вкара за Норич, а Райън Гравенберх оформи крайното 5:2 в петата минута от добавеното време.

В следващия кръг на турнира Ливърпул ще срещне победителя от сблъсъка  Уотфорд - Саутхемптън, който ще се  преиграва, след равенство 1:1.

Уотфорд поведе в 5-а минута чрез Матеус Мартинс и бе близо до успеха, но в последната минута Стюърт Армстронг изравни за "светците" и според правилата на турнира срещата ще се преиграва в Саутхемптън.

Попадението на Армстронг спаси серията на играчите на Саутхемптън, които нямат загуба 22 поредни мача във всички турнири. Последното поражение на "светците" е от септември миналата година.