0

Л ацио победи Милан с 4:0 и на практика отказа "росонерите" от защитата на титлата им в италианската Серия А, съобщава БТА. Това стана в последния мач от 19-ия кръг, игран на стадион "Олимпико" в Рим късно във вторник.

"Орлите" от Рим вкараха 4 гола въпреки отсъствието на голмайстора си Чиро Имобиле. Капитанът на тима Сергей Милинкович-Савич откри резултата още след четири минути игра. Още в началото на мача се контузи защитникът на Милан Фикайо Томори и бе сменен принудително.

Матиа Дзакани направи 2:0 за Лацио преди почивката, след като удар на Адам Марушич бе отклонен в десния стълб от вратаря на тима от Милано Чиприан Тътърушану, а той довкара топката.

През второто полувреме удар на Рафаел Леао от Милан срещна напречната греда. Минута по-късно Педро бе фаулиран в наказателното поле на гостите, а Луис Алберто вкара третото попадение от дузпа.

Фелипе Андерсон оформи крайното 4:0 с точен удар от наказателното поле.

Милан вече няма победа в пет поредни мача, като изостава с 12 точки от лидера Наполи. Лацио се изкачи до трето място в класирането и ще се бори за Шампионската лига. Тифозите на "дявола" изригнаха в социалните мрежи срещу треньора Пиоли, когото искат сменен, срещу нападателя Леао, срещу безпомощната защита.

Ръководството пък на първо време иска да успокои духовете с намеци за трансферна офанзива до края на януари за перлата на Рома Дзаниоло. 23-годишният италиански национал има договор до 30 юни 2024 г., моментната му пазарна цена е около 30 милиона евро, според сайта "Трансфермаркт", но заради спешния интерес и малкото оставащо време до края на меркатото, "вълците" от Рим очакват да кешират доста повече.

Серия А, 19-ти кръг:

Лацио - Милан - 4:0

от понеделеник: Болоня - Кремонезе - 1:1, Интер - Емполи - 0:1

от неделя: Специя - Рома           0:2, Сампдория - Удинезе     0:1, Монца - Сасуоло         1:1, Ювентус - Аталанта      3:3

от събота: Верона - Лече           2:0, Салернитана - Наполи    0:2, Фиорентина - Торино     0:1