0

Ч елси вкара всичките си голове през второто полувреме и победи 4:0 втородивизионния Престън Норт Енд в третия кръг на Купата на Англия, а Астън Вила измъкна трудно 1:0 в гостуване на друг тим от Чемпиъншип Мидълзбро.

Челси, чийто състав е оценен на 997,5 милиона евро (този на Престън – на 41,6 млн. евро, 24 пъти по-евтин), направи едно ялово първо полувреме без гол.

Домакините се отпушиха чак в 58-ата мин., когато се разписа с глава Армандо Броха. След 8 мин. Бразилският защитник Тиаго Силва удвои след ъглов удар. Рекордьорът по пропуски Рахийм Стърлинг отбеляза третия гол от статично положение в 69-ата минута, а световният шампион Енцо Фернандес затвърди доминацията на "сините" малко преди края.

Престън е 14-и във втора дивизия през този сезон, като целият отбор на северняците струва 3 пъти по-малко от закупения за над 121 млн. евро от Бенфика Енцо Фернандес.

Мидълзбро, друг отбор от Чемпиъншип, измъчи сензацията на годината в Премиершип Астън Вила като домакин.

Вила, която е на три точки зад лидера Ливърпул във Висшата лига, издрапа победен гол в 87-ата мин. С далечна тупалка на Мати Кеш.

Купа на Англия, трети кръг (1/32-финали), събота:

Милуол - Лестър Сити 2:3, Мейдстън Юнайтед - Стивънидж 1:0, Ковънтри Сити - Оксфорд Юнайтед 6:2, АФК Уимбълдън - Ипсуич Таун 1:3, Съндърланд - Нюкасъл Юнайтед 0:3, Уотфорд - Честърфийлд 2:1, Стоук Сити - Брайтън 2:4, Саутхемптън - Уолсол 4:0, Куинс Парк Рейнджърс - Борнмът 2:3, Плимът Аргайл - Сътън Юнайтед 3:1, Норич Сити - Бристъл Роувърс 1:1, Нюпорт Каунти - Истлий 1:1, Хъл Сити - Бирмингам Сити 1:1, Джилингам - Шефилд Юнайтед 0:4, Блекбърн Роувърс - Кембридж Юнайтед 5:2, Челси - Престън Норт Енд 4:0, Мидълзбро - Астън Вила 0:1, Шефилд Уензди - Кардиф Сити 4:0, Суонзи Сити – Моркамб 2:0.

От вчера: Тотнъм - Бърнли 1:0, Фулъм - Родъръм Юнайтед 1:0, Брентфорд - Улвърхемптън 1:1; в четвъртък: Кристал Палас - Евертън 0:0.