0

Н ационалният отбор на Белгия победи убедително Полша с 6:1 във втория си мач от група А4 на турнира Лигата на нациите по футбол. Тимът на Роберто Мартинес, който претърпя поражение с 1:4 от Нидерландия в петък, се реваншира донякъде пред феновете си в Брюксел.

Роберт Левандовски откри резултата за Полша в 28-ата минута след асистенция на Себастиан Шимански. Домакините изравниха малко преди почивката със страхотен удар на Аксел Витсел извън наказателното поле.

Равенството успя да запази до известно време вратарят на гостите Драговски - той отрази шут на Де Бройне от близко разстояние, след това отби удара с глава на Дендокер и спаси голова възможност, открила се пред Еден Азар.

След почивката Кевин Де Бройне го проби за 2:1 в 59-ата минута след пас на Азар. Леандро Тросар се появи като резерва в 66-ата и вкара две попадения в рамките на седем минути. Голове на Леандер Дендокер от 25 метра и на резервата Лоис Опенда в края оформиха убедителната победа на Белгия.

Нидерландия записа втора поредна победа в група А4, след като спечели като гост на Уелс с 2:1 с попадение в добавеното време на двубоя.
Гостите откриха резултата в 50-ата минута, когато Теун Коопмайнерс получи пас пред наказателното поле и с диагонален удар по земя прати топката във вратата.

Драмата настъпи в добавеното време. Първо в 92-ата минута Уелс изравни след удар с глава на Рийс Норингтън-Дейвис.

Две минути по-късно Вут Вегхорст с глава направи 2:1 за Нидерландия след пас на Тирел Маласия. Това беше драматичен финал на иначе слабия мач. Така "оранжевите" постигнаха втори успех и са лидер в групата с 6 точки, пред Белгия и Полша с по 3 точки. Уелс е на последната позиция без спечелена точка.

В Лига Б, група "А" Украйна победи Ирландия като гост с 1:0 с попадение на Виктор Циганков от пряк свободен удар в 47-ата минута. Гостите стигнаха до гол и в 38-ата минута след шут от далечна дистанция на Тарас Качараба. Попадението обаче беше отменено заради засада след преглед със системата ВАР.

Шотландия надделя над Армения с 2:0. Головете реализираха Антъни Ралстън в 28-ата и Скот МакКена в 40-ата минута.

Във временото класиране по три точки имат Шотландия, Украйна и Армения, докато Ирландия е на последната позиция с две поражение до момента.