0

С гол от дузпа в 99-ата минута Брайтън победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в отложен мач от 28-мия кръг на Висшата лига на Англия.

Единственото попадение на стадион "Амекс" на Южния бряг вкара аржентинският полузащитник Алексис Мак Алистър, който се разписа от наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Люк Шоу в собственото му наказателно поле в седмата минута от добавените пет като продължение от главния съдия Андре Маринър.

Без този момент двубоят вероятно щеше да завърши без голове, тъй като и двата отбора създадоха малко положения, но за сметка на това мачът бе крайно изнервен, особено през второто полувреме, в което Маринър показа седем жълти картона.

Домакините от Брайтън имаха сериозни претенции за дузпа в 67-мата минута за нарушение срещу Каору Митома, а три минути след това нападателят на "червените дяволи" Антони по чудо не бе изгонен, след като изрита противник без топка, недоволен от факта, че главният съдия подмина очевиден фаул срещу него секунди по-рано.

Между двете ситуации Манчестър Юнайтед пропусна отличен шанс да поведе чрез Бруно Фернандеш, а вратарят на домакините Джейсън Стийл се отличи с две много добри намеси и през първото полувреме, когато запази вратата си суха след удари на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал.

В класирането Манчестър Юнайтед остава на четвърто място с 63 точки от 33 мача, на две точки зад третия Нюкасъл и на четири пред петия Ливърпул, който обаче е и с мач в повече.

Брайтън е на шесто място с 55 точки, но от 32 мача.