0

Д ва отбора от Иберийския полуостров – испанският Реал Сосиедад и португалският Брага, танцуваха победно на стадионите на своите немскоговорещи домакини в ШЛ тази вечер, съответно РБ Залцбург и Унион Берлин.

Баските от Реал Сосиедад се изкачиха на първо място в група D на Шампионската лига по футбол след победа с 2:0 при гостуване срещу австрийския РБ Залцбург.

Гостите от Сан Себастиан изковаха победата още през първото полувреме с два гола до 30-ата мин.

Микел Оярсабал бе точен в седмата минута след асистенция на Брайс Мендес, който сам се разписа в 27-та за крайното 2:0.

Така Реал Сосиедад зае първото място с четири точки и една повече от Залцбург. Тази вечер играят европейските величия Интер и Бенфика, които са с по една точка.

Португалският Брага пък направи голям обрат в Берлин и спечели с 3:2 срещу Унион.

Германците поведоха с два гола на Шералдо Бекер през седем минути в първата част, но бързо допуснаха изравняване. Сику Ниакате намали пасива на португалците четири минути след втория гол за Унион, а Брума вкара за 2:2 на старта на втората част.
Андре Кастро пък се разписа в четвъртата минута на добавеното време за крайното 3:2.

Така Брага се изравни на върха в група С с лидерите Наполи и Реал Мадрид, които ще се срещнат тази вечер.