0

М анчестър Сити победи с 3:2 Нюкасъл като гост в едно от дербитата на 21-вия кръг на Висшата лига на Англия, което спокойно може да претендира и за приза за "Мач на сезона" в английското първенство.

Срещата на "Сейнт Джеймсис Парк" премина през серия от обрати, зрителите видяха пет зрелищни гола, а черешката на тортата бе завръщането в игра на Кевин де Бройне, който в едва втория си шампионатен мач за сезона влезе от пейката и се отличи с гол и асистенция за победата на Манчестър Сити.

Мачът започна с гол на Шон Лонгстаф от тима на Нюкасъл във втората минута, но той бе отменен заради засада.

Малко след това на вратата на гостите от Манчестър Сити бе направена принудителна смяна заради контузия на Едерсон, който бе заменен от Щефан Ортега.

Манчестър Сити все пак поведе в резултата в 26-ата минута с гол на Бернардо Силва с пета, но Нюкасъл, който игра много по-добре през първата част, успя да обърне с два идентични, но много красиви гола на Александър Исак и Антъни Гордън в 35-ата и 37-мата минута.

Допуснатите два бързи гола объркаха шампионите от Манчестър Сити и те изглеждаха безидейни в предни позиции в началото на второто полувреме.

Това обаче се промени с влизането в игра на Де Бройне в 67-мата минута, който веднага започна да създава проблеми на бранителите на "свраките".

Белгийският плеймейкър се нуждаеше от само пет минути, за да изравни за 2:2 с невероятен гол с удар по земя извън наказателното поле между краката на бранител на Нюкасъл.

Изравнителният гол вдъхнови Манчестър Сити и в последните 20 минути играта премина изцяло в половината на домакините.

Така се стигна до първата минута на продължението, когато Де Бройне от средата на терена пусна диагонален пас зад гърба на защитата на Нюкасъл към друга резерва - Оскар Боб и с технично изпълнение младият норвежец отбеляза за 3:2, вкарвайки първия си шампионатен гол.

Победата доближи Манчестър Сити само на две точки от лидера Ливърпул.