0

Б райтън се наложи над Ливърпул с 3:0 с два гола на Соломон Марч в началото на втората част и късно попадение на Дани Уелбек. В 47-ата минута той засече топката на празна врата, след като получи страхотна асистенция от Каору Митома, съобщи БТА.

Шест минути по-късно Марч изправи страхотен удар от въздуха, който влетя в десния ъгъл на Алисон Бекер. Марч асистира при третото попадение, което бе дело на Уелбек, бивш нападател на Ман Юнайтед и Арсенал.

Брентфорд се наложи над Боремът с 2:0 в късния съботен мач от английската Висша лига. Това е трета поредна победа за тима.

Айвън Тони откри резултата за домакините в 39-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Маркос Сенеси от Борнемут.

В 69-ата минута Сирики Дембеле от Борнемут имаше шанс да изравни, но ударът му бе спасен от вратаря на Брентфорд Давид Рая.

Няколко минути по-късно Матиас Йенсен направи 2:0 за домакините и лиши мача от интрига.

Със спечелените три точки Брентфорд се изкачи на осмо място в класирането, като изпревари изпадналия в криза Ливърпул. Борнемут е в опасната зона, като е само с точка преднина пред последните три отбора в подреждането.

Саутхемптън спечели изключително ценна победа 2:1 над Евертън като гост в сблъсъка на дъното. Преди почивката "светците" бяха по-активни, но домакините от Ливърпул откриха резултата чрез Амаду Онана, който с глава вкара центриране на Демирай Грей от корнер.

Веднага след почивката Джеймс Уорд-Прауз изравни за Саутхямптън след като технично прибра топката от защитник на "карамелите" и останал сам срещу Джордан Пикфорд, стреля покрай него.

Десетина минути преди края Уорд-Прауз вкара изключителен гол от пряк свободен удар, с което даде голям тласък на тима си в борбата за оцеляване.

Двата отбора са на последните две места в класирането на Висшата лига с по 15 точки, което може да се окаже фатално за мениджъра на "карамелите" Франк Лампард. Това беше първа победа за Саутхемптън при новия мениджър Нейтън Джоунс.

Нотингам постигна много важна победа, като се наложи над Лестър у дома с 2:0. Първото попадение бе дело на Бренън Джонсън в 56-ата минута и пак той удвои пет минути преди края на редовното време. Така Форест се качи до 13-о място в класирането и вече диша много по-спокойно, докато "лисиците" са близо до опасната зона.

Улвърхемпън победи Уест Хем с 1:0 като домакин. Даниел Поденсе донесе трите точки на "вълците", които по този начин се измъкнаха от опасната зона за сметка на съперника си от Лондон. "Чуковете" са сред изпадащите с равни точки с Евертън и Саутхямптън.