0

А втогол върна Наполи на победния път и помогна на тима да направи поредна крачка към титлата по футбол в Италия. Отборът на Лучано Спалети надигра Лече с 2:1 като гост и води с 19 точки на върха пред втория Лацио, който утре приема Ювентус.

Наполи допусна поражение с 0:4 у дома от Милан в предишния кръг, но бързо се съвзе от шока и макар и трудно, без да блести, измъкна трите точки при гостуването на Лече, пише БТА.

Попадение на Джовани Ди Лоренцо даде аванс на неаполитанците в 18-а минута, но седем минути след почивката Федерико Ди Франческо възстанови равенството на стадион "Вия дел Маре".

В 64-а минута защитникът на Лече Антонио Гало си вкара автогол, негов втори в последните три мача на тима и донесе трите точки за Наполи. Лече допусна шеста поредна загуба и остава 16-и с 27 точки.

В късния мач Милан завърши наравно 0:0 у дома срещу Емполи.

Разочароващото представяне на домакините в атака започна с последователни пропуски на Анте Ребич и Тео Ернандес в 13-ата минута, а вратарят Самуеле Перисан се отличи с добри спасявания. Шест минути преди почивката и Алесандро Тонали беше близо до откриване на резултата в полза на шампионите от миналия сезон.

В 60-ата минута намесата на системата за видеоарбитраж отмени дузпа в полза на "росонерите" след игра с ръка в наказателното поле на Тайрън Ебуехи.

Включването в игра на Оливие Жиру и Рафаел Леао вдъхна увереност на Милан, но до попадение във вратата на Емполи не се стигна.

В 89-ата минута Жиру се разписа, но голът беше отменен от видео асистент рефера заради нарушение.

След това равенство Милан заема трето място във временното класиране с 52 точки, докато Емполи е на 14-та позиция с 32 точки.