0

Н аполи победи като гост Рома с 1:0 в среща от 11-ия кръг на футболното първенство на Италия и удължи на 11 мача серията си от успехи във всички турнири.

Виктор Осимен вкара единственото попадение в двубоя в 80-ата минута.

Пред шумната публика на "Стадио Олимпико" двета тима бяха равностойни в едно скучно първо полувреме.

Футболистите на Наполи претендираха за дузпа в 38-ата минута, когато вратарят Руи Патрисио фаулира халфа Танги Ндомбеле, но решението беше отменено след проверка със системата за видеоповторение ВАР.

Гостите контролираха мача до 60-ата минута и имаха няколко възможности за гол, а Рома се бореше да измъкне топката от собствената си половина.

Осимен осигури победата за Наполи десет минути преди края, когато вкара топката във вратата на домакините след удар от воле от остър ъгъл.

Наполи вече има преднина от три точки на върха след 11 мача пред втория Милан. Рома е на пета позиция с 22 точки.