0

О тборът на Наполи победи Ювентус с 2:1 като домакин в среща от 27-ия кръг на италианската футболна Серия А. С втори си пореден успех шампионите от Наполи излязоха на седмо място във временното класиране с 43 точки, а Ювентус остава втори с 57 точки в актива си. Ако днес Интер победи вкъщи Дженоа, "нерадзурите" ще дръпнат с 15 точки пред Юве 11 кръга преди края на първенството.

Наполи печели два поредни мача от пет месеца насам и подхрани макар и слабите си надежди да завърши в топ 4 в края на сезона.

Резервата Джакомо Распадори донесе победата за гранда от Неапол с попадение в 88-ата минута.

"С победата в този мач даваме сигнал, че искаме да достигнем до важни позиции", заяви старши треньорът на Наполи Франческо Калцона на пресконференцията след първия си мач начело на неаполитанците на ст. "Марадона".

"Чудеса не се случват за 10 дни, ще отнеме време, което нямаме, но искам от момчетата да се учат бързо. А те го правят, от което съм много доволен", добави Калцона.

Душан Влахович можеше да изведе Ювентус напред през първото полувреме след пас от Федерико Киеза, но сърбинът бе неточен при удара си с глава.

Домакините, които се радваха на повече от 70% от владението на топката, отговориха с изгодна възможност в 24-ата минута, пропиляна от Джовани Ди Лоренцо, който стреля над вратата.

Влахович удари греда малко по-късно след като прехвърли стража на Наполи Алекс Мерет, а вратарят на Ювентус Войчех Шчесни спря изстрел на Хвича Кварацхелия.

Именно грузинският национал Кварацхелия успя да изведе Наполи напред в 42-ата минута след мощен удар, а Федерико Киеза изравни за гостите от Торино в 81-ата минута.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа в 88-ата минута за нарушение срещу Виктор Осимен, но Шчесни успя да отрази удара на нигерийския нападател, но най-съобразителен се оказа влезлият като резерва в 65-ата минута Джакомо Распадори, който от упор заби топката в мрежата, дали началото на луди сцени на радост.

За Юве всичко свърши след като в третата минута на добавеното време Киеза пропусна последния шанс за гостите да изравнят.

"Бих се радвал да сме втори на този етап от сезона в началото на годината. Имаме 10 точки повече от петия Рома", заяви старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри, като отхвърли предположенията за криза в отбора.