0

И зраелският Апоел Беер Шева победи литовския ФК Паневежис с 1:0 като домакин в първата среща между двата тима от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Победителят от тази двойка ще бъде съперник на българския Левски в третия квалификационен кръг, ако „сините“ преодолеят Шкупи от Република Северна Македония.

Победният гол за домакините от Израел бе дело на Шай Елиас в 35-ата минута. 22-годишният български национал Йоан Стоянов влезе в игра за Апоел Беер Шева в 69-ата минута на мястото на шведа Кристофър Петерсон.

Реваншът в Литва ще се играе на 3 август.

Левски пък взе аванс от два гола като гост на Шкупи след успех с 2:0 снощи, а реваншът е след седмица в София.

Срещите от третия кръг на Лигата на конференциите са насрочени за 10 и 17 август.