0

Г ерманският шампион Байер Леверкузен удължи серията си без поражение във всички турнири на 46 срещи, след като направи равенство 2:2 като домакин на Щутгарт в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата.

„Аспирините“ наваксаха изоставане от два гола  през второто полувреме, а изравнителното им  попадение падна в шестата минута на добавеното време.

Това бе и 21-и гол за тима от Леверкузен, отбелязан след 85-ата минута в досегашните мачове през сезона.

Така Байер продължава да гони сезон 2023/24 без загуба, което би донесло още поне 2 трофея накрая – освен три кръга в Бундеслигата, „аспирините“ имат финал за Купата на Германия и двата полуфинални мача в Лига Европа срещу италиански Рома.

И четирите гола в срещата паднаха през второто полувреме. Гостите поведоха с 2:0 след попадения на Крис Фюрих в 47-ата и на Дениз Юндав в 56-ата минута, когато 27-годишният нападател на Щутгарт се възползва от грешка в защитата на Байер.

Амин Адли намали за домакините в 61-ата минута след подаване от Алехандро Грималдо.

Футболистите на Байер Леверкузен се хвърлиха в атака в опит да предотвратят първото си поражение за сезона, вратарят на гостите Александър Нюбел направи три впечатляващи спасявания, но в шестата минута на добавеното време Роберт Андрих запази изключителната серия на шампионите в Бундеслигата с попадение за 2:2.