0

Н аполи победи с минималното 1:0 у дома Фиорентина в двубой от 34-ия кръг в първенството на Италия. Това беше първи домакински мач за неаполитанците, след като спечелиха шампионската титла по-рано през настоящата седмица.

"Небесносините" имат 83 точки на първото място и са недостижими четири кръга преди края на кампанията. Попадението за домакините беше реализирано от Виктор Осимен от дузпа в 74-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Хвича Кварацкхелия.

Нигериецът Осимен има 48 попадения в Серия А и стана най-резултатният африканец в елита на Италия, изпреварвайки Джордж Уеа (47 гола).

Преди това Наполи получи правото да изпълни дузпа и в 48-ата минута, но шутът на Осимен от бялата точка беше спасен от вратаря на гостите Пиетро Терачано.