0

Н юкасъл тресна Манчестър Юнайтед само 1:0 в мач от 14-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение бе дело на Антъни Гордън в началото на втората част, но домакините можеха да спечели и с доста по.изразителен резултат. Нюкасъл диктуваше събитията на терена и имаше много възможности да вкара, но някак "червените дяволи" все съумяваха да оцелеят.

Това не се случи единство в 55-а минута. Тогава Жоелинтон направи добър финт на границата на наказателното поле, а бразилецът реши да завърша сам с левия крак, а ударът му бе точен, но нямаше сила в него и Онана улови спокойно. Веднага след това Манчестър Юнайтед отново не бе добре подреден в защита, а Трипиър получи на фланга, като центрира с едно докосване успоредно на голлинията, а на втора греда Антъни Гордън засече на празна врата, за да открие резултата - 1:0 за Нюкасъл.

След тази победа Нюкасъл е вече 5-и с актив от 26 точки, докато Манчестър Юнайтед остава на 7-а позиция с 24 пункта на сметката си.