0

Б ожидар Краев изигра нов силен мач за Уелингтън Финикс. Българинът вкара втория гол за тима си при загубата на тима с 2:3 у дома срещу Уестърн Юнайтед в шестия кръг на австралийската А Лига. Домакините поведоха с 2:0 половин час преди края, но допуснаха обрат и не спечелиха дори точка.

В средата на първото полувреме Финикс поведе, а точен беше Оскар Завада. В 39-ата минута звездата Коста Барбарусес пък изпорти дузпа. Час игра след първия съдийски сигнал Уелингтън все пак поведе с 2:0. Божидар Краев вкара третия си гол за австралийския тим с хубав удар по диагонала.

Но Уестърн Юнайтед направи голям обрат в края. Само четири минути, след като Краев се разписа, Джейкъб Трат намали изоставането на Уестърн Юнайтед. В 84-тата минута Александър Прийович възстанови равенството, а дълбоко в добавеното време Алесандро Диаманти се разписа за крайното 2:3. След неприятното поражение Уелингтън е 8-и с 6 точки, докато Юнайтед спечели първия си мач от началото на сезона и е предпоследен с 4 точки.