0

Б орусия (Дортмунд) излезе в зимна ваканция с домакинско равенство 1:1 с намиращия се в долните етажи на Бундеслигата Майнц 05.

Четвърти пореден мач за "жълто-черните", в който те не успяват да спечелят, беше този последен есенен кръг. А като се добавят и мачовете в другите турнири – стават общо 6 без успех.

По този начин тимът на Един Терзич остава на 5-о място с 27 точки, а Майнц е 15 като един от четирите отбора надолу с по 10.

В 20-ата минута Брайън Груда излезе на добра позиция и с глава стреля, но вратарят Грегор Кобел улови.

Само след 9 минути Юлиан Бранд изпълни перфектен свободен удар, за да даде преднина на Дортмунд, докато вратарят Даниел Бац нямаше как да се намеси.

Но Майнц изравни две минути преди края на първата част чрез Сеп ван ден Берг, който засече от близо центриране след късо изпълнение на ъглов удар.
Цялото второ полувреме домакините буквално го проспаха, за да се вдигнат в последните пет минути.

Най-напред искаха дузпа, която съдията не им даде, а в добавеното време беше отменен гол след удар на Бранд заради засада на Джовани Рейна.

Хофенхайм пропусна шанса да изпревари Борусия (Дортмунд), завършвайки 3:3 с последния Дармщат.

Синьо-белите постоянно повеждаха, но Дармщат не се предаде и всеки път изравняваше.

Два гола за домакините вкара Илас Бебу, едно попадение от дузпа вкара Андрей Крамарич. Тим Щарке отвърна с два гола за Дармщат, вторият за 3:3 пет минути преди края на мача.

Лука Пфайфер, който центрира за попаденията на Щарке, сам вкара за 1:1 в 23-ата минута.