0

Б разилският халф Дъглас Луис вкара два гола и Астън Вила победи с 4:1 Уест Хем като домакин в мач от деветия кръг на английското първенство по футбол. Така бирмингамци, водени от бившия мениджър на Арсенал Унай Емери, се изкачиха на пето място в класирането с 19 точки и са само на две от лидерите Манчестър Сити и Арсенал.

С точка пред Вила са Ливърпул и Тотнъм, като „шпорите“ са с мач по-малко.

25-годишният №6 Луис откри резултата в 30-ата минута след асистенция на Оли Уоткинс, а в началото на второто полувреме от дузпа пак той увеличи на 2:0. За шести пореден мач се разписва на "Вила Парк" бразилският халф, който Манчестър Сити продаде на Астън Вила през 2019 г. за близо 19 милиона евро.

Джарод Боуен намали за гостите от Лондон в 56-ата минута, но до обрат не стигна.

Уоткинс добави скоро след това гол към асистенцията си и в края на мача Леон Бейли оформи крайното 4:1.

Петото поражение от началото на сезона оставя Уест Хем на девето място с точка зад Манчестър Юнайтед.