0

Ш ампионът Байер Леверкузен завърши 2:2 с новака Холщайн Кил, а Унион Берлин победи Борусия Дортмунд с 2:1 в срещи от 6-ия кръг на Бундеслигата.

„Аспирините” поведоха с 2:0 още до 8-ата минута след попадения на Виктор Бонифас и на Йонас Хофман.

Гостите от Холщайн Кил обаче успяха да изравнят. Макс Гешвил върна един гол в 5-ата минута на добавеното време на първото полувреме, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Люис Холтби. Ян-Фите Арп в 69-ата от дузпа беше точен за 2:2.

Така Байер Леверкузен заема пета позиция в класиране с актив от 11 точки, а Холщайн Кил се намира на предпоследното 17-о място с 2.

Кевин Фогт пък реализира дузпа за Унион Берлин срещу Борусия Дортмунд, за да сложи край на най-дългата серия без попадение на полеви играч в историята на Бундеслигата след почти десетилетие, обявиха статистиците Opta, цитирани от ДПА.

33-годишният защитник реализира в горния десен ъгъл в 26-ата минута за първия си гол след 275 мача, откакто вкара на 18 октомври 2014 година за Кьолн отново срещу Борусия Дортмунд.

Йорбе Вертесен удвои аванса на Унион в 45-ата минута. Юлиан Риерсон само намали изоставането в 62-рата.

Унион Берлин е на шеста позиция в подреждането с 11 точки, с една пред Борусия Дортмунд.

Волфбург спечели гостуването си на Бохум с 3:1, а с попадение на Рицу Доан Фрайбург победи Вердер Бремен.

По-късно днес Санкт Паули е домакин на Майнц 05, а утре Байерн Мюнхен гостува на Айнтрахт Франкфурт.