0

Н овакът в Ла Лига Жирона спря серията на Реал Мадрид от четири поредни победи в испанското първенство.

На "Сантяго Бернабеу" гостите от Каталуния стигнаха до равенство 1:1, с което се измъкнаха от зоната на изпадащите. Реал си върна първата позиция в класирането, но "белите" вече имат само точка преднина пред тима на Барселона, който в събота победи с 1:0 Валенсия.

В първия час в мача не се случи нещо особено интересно. Реал бе по-активният отбор, но успя да извлече предимство чак в 70-ата минута, когато Винисиус се разписа за 1:0.

Жирона обаче успя да изравни 10 минути след това чрез Кристиан Стуани, който вкара от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в собственото поле на Марко Асенсио.

Драмата обаче предстоеше в края на двубоя. В 90-ата минута Родриго прати топката във вратата на Жирона, но голът му бе отменен след намесата на ВАР. Секунди след това пък Тони Кроос получи втори жълт картон и остави Реал с десет души на терена. За германеца това бе първи червен картон в цялата му професионална кариера, която започна преди 15 години.