0

Е вертън удължи серията без успех на Уест Хем във всички турнири, побеждавайки "чуковете" с 1:0 в двубой от десетия кръг на Висшата лига.

Тимът на Дейвид Мойс няма победа в последните си три мача - два от Висшата лига и един от Лига Европа, в които записа две загуби и едно равенство.

В класирането Евертън е 15-и с десет точки, а Уест Хем е девети с 14 точки.

През първата част двата тима не показаха много добра игра, като точните удари бяха само по един.

В началото на втората част Евертън успя да поведе в резултата. Джак Харисън умело намери Доминик Калвърт-Люин, който с удар в долния ляв ъгъл прати топката покрай Алфорс Ареола в 51-ата минута.

В 60-ата минута Абдулай Дукур овладя подаване около границата на наказателното поле, но Ареола се намеси добре и не допусна втори гол.

В 78-ата минута Мохамед Кудус пропусна отлична възможност да изравни резултата, оставяйки очи в очи с Пикфорд, но английският национал направи отлично спасяване.

В първата минута на добавеното време Мохамед Саид Бенрама пропиля нов отличен шанс, стреляйки по-слабо от необходимото и Пикфорд отново се намеси решаващо.