0

П еткратният европейски шампион Барселона продължава без грешка в Шампионската лига.

В среща от третия кръг на група "Н" каталунците надиграха у дома украинския Шахтьор Донецк с 2:1.

Шампионите на Испания имаха пълно превъзходство през първото полувреме, когато вкараха и двата си гола. Те бяха дело на Феран Торес в 28-мата минута и "играча на мача" Фермин Лопес в 36-ата.

При първия гол на Торес 20-годишният Фермин Лопес се измъкна зад защитата на Шахтьор и с удар с левия крак намери страничната греда. Топката попадна у Феран, който от воле не сбърка за 1:0.

Осем минути след това Фермин вкара изключително зрелищен гол, като ударът му с десния крак намери сглобката на вратата преди да се оплете в мрежата.

През втората част Барселона продължи да атакува и на четири пъти голове на каталунците бяха отменяни заради засада. Фермин пък веднъж уцели и гредата, но противно на всякаква логика Шахтьор бе отборът, който спечели вторите 45 минути.

В 62-рата минута Георгий Судаков се разписа при една бърза контра, а в самия край на срещата украинският представител можеше да стигне и до точка, но Тарас Степаненко остана на сантиметри от гола.

След три изиграни кръга Барселона е почти сигурен участник в осминафиналите с 9 точки.

Шахтьор е на трето място с 3 точки.

В група "Е" Фейенорд излезе начело след победа с 3:1 над гостуващия Лацио.

На "Де Кайп" в Ротердам домакините имаха контрол над мача през първите 80 минути и можеха да вкарат много повече от реализираните от тях три гола. Сантяго Хименес даде аванс на нидерландския тим в 31-вата минута, след като няколко минути по-рано негово попадение бе отменено заради засада.

Точно преди почивката Рамис Зеруки удвои с красив шут от дъгата на наказателното поле.
Четвърт час преди края Хименес покачи на 3:0, а Лацио стигна до почетния си гол в 83-тата минута чрез Педро, който бе точен от дузпа.

В класирането Фейенорд има 6 точки, пред Атлетико Мадрид и Лацио с по 4 и Селтик без актив.