0

Л ивърпул победи Нюкасъл с 4:2 в първия мач от Висшата лига за годината. Всички попадения в двубоя паднаха във второто полувреме, а играч на мача срещу притежавания от саудитци Нюкасъл бе Мохамед Салах, който се отличи с два гола и асистенция.

Въпреки победата, мениджърът на "червените" Юрген Клоп изживя критични минути, докато феновете на "Анфийлд" празнуваха победата. Германецът тръгна към трибуните за традиционното си куфеене с агитката, но от пръста на ръката му, която размаха триумфално, се изплъзна брачната му халка и се озова на тревата. Стреснатият Клоп напразно започна да я търси, помогна му накрая зорък оператор, който му посочи къде да я намери.

Германецът, видимо облекчен, взе пръстена, преди да го целуне пред камерата с неговата типична усмивка, грейнала на лицето му. Това не е първият път, когато Клоп губи брачната си халка, след като призна, че веднъж е трябвало да я върне от водолази". „Веднъж я загубих и имах нужда от професионален водолаз да го намери, защото бях във водата. От време на време губя няколко килограма и може да се изхлузи!", обясни той как може да е изгубил пръстена, чиято загуба предвещаваше тежки мигове за него вкъщи при съпругата му Ула Зандрок, втората му жена, която срещнал на мюнхенския "Октоберфест", където тя работела като сервитьорка..

После Клопо благодари на оператора, който намери специалния пръстен, в интервю след мача с Bein Sports. "Не съм много по бижутата, но това е единственият пръстен, без който не мога. Операторът, който го намери, е моят герой. Той е новият ми герой за 2024 г. Отсега нататък, ако той иска да има цялото ми лице [в камерата], тогава може да го има!"

Ливърпул имаше териториален превес през първата част, но Салах пропусна дузпа, а гол на Луис Диас бе отменен заради засада.

Ситуации за гол имаха още Дарвин Нунес и Трент Александър Арнолд. Особено зрелищно бе изпълнение на Трент в края на първата част, когато с мощен шут от въздуха от малък ъгъл уцели гредата.

След почивката домакините натиснаха още и в 49-минута Салах прати топката в мрежата след подаване на Нунес.

5 мин. По-късно защитата на Ливърпул изпусна Александър Исак, който се възползва след извеждащо подаване на Антъни Гордън и майсторски преодоля вратаря Алисон за 1:1.

В 73-а минута Ливърпул отново излезе напред с попадение на Къртис Джоунс след центриране на Диого Жота.

Четири минути след това Салах центрира отдясно и Коди Гакпо прати топката във вратата на Нюкасъл за трети път – 3:1.

Гостите не се предадоха и в 82-а минута Свен Ботман намали резултата.

Интригата приключи в 84-а минута, когато съдията отсъди втора дузпа за Ливърпул. Този път Салах не сгреши от бялата точка и оформи крайното 4:2.

Така Ливърпул започна годината по най-добрия начин и е еднолично начело във временното класиране.

Възпитаниците на Юрген Клоп вече имат 45 точки в своя актив, с три повече от втория - Астън Вила.