0

А зербайджанецът Алияр Агаев ще бъде главен съдия в реванша от плейофния кръг на Лига на конференциите между Лудогорец и Сервет. Двубоят в Разград е насрочен за четвъртък от 19.45 часа. Първият мач в Швейцария завърши без голове.

Асистенти на 36-годишния азер ще бъдат сънародниците му Зейнал Зейналов и Акиф Емирали. Четвърти съдия е Камал Умудлу.

Реферите, които ще отговарят за системата за видеоповторения са от Турция. Главен ВАР-съдия е Алпер Улусой – един от най-авторитетните арбитри в южната ни съседка, а негов асистент ще бъде Абдулкадир Битиген.

Агаев вече е ръководил европейски мач на родните шампиони през 2019 г., когато "зелените" загубиха от Еспаньол в груповата фаза на Лига Европа. Той свири и първата европейска квалификация през миналата година между България и Черна гора, която завърши с победа за гостите с 0:1.