0

А тлетико Мадрид спечели много важна победа срещу Фейенорд с 3:2 у дома във втория кръг на Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне два пъти изоставаше в резултата, но успя да спечели  пред своята публика.

Още в седмата минута на мача Марио Ермосо от Атлетико си вкара автогол.

Алваро Мората обаче успя да изравни само пет минути по-късно, като ситуацията бе прегледана от ВАР заради възможна засада.

Тимът от Ротердам отново излезе напред в резултата малко след половин час игра, когато след пряк свободен удар Давид Ханко изскочи зад защитата и първият му удар бе спасен от Облак, но при добавката словенският вратар беше безпомощен: 1:2.

И тук ключово бе изпълнението в добавеното време на Антоан Гризман, който изравни 2:2 с изящно обработване на топката.

После дойде зашеметителят на Алваро Мората, който закова 3:2, засичайки центриране на Нахуел Молина отдясно.

В края на мача "дюшекчиите" геройски се браниха за скъпоценните 3 точки, с които отборът излезе временно на първо място в Група E.

В другия ранен мач от Група H украинският  Шахтьор Донецк направи забележителен обрат 3:2 при гостуването си на Антверпен, въпреки че на почивката падаше 0:2.

Албанецът Арбнор Муя и Мишел-Анж Баликвиша бяха извели шампиона на Белгия напред в резултата. Шахтьор измъкна победата с две попадения на Данило Сикан и едно на Ярослав Ракицки. В последните секунди на мача Тоби Алдервейлд от белгийците пропусна дузпа.

Украинският шампион вече има три точки, докато Антверпен остава без точка на дъното на класирането в групата, в която са още фаворитите Барселона и Порто.

Шампионска лига, втори кръг, група E:

Атлетико Мадрид - Фейенорд - 3:2 (2:2)
голмастори: 0:1 Марио Ермосо 7-автогол, 1:1 Алваро Мората 12, 1:2 Давид Ханко 34, 2:2 Антоан Гризман 45+4, 3:2 Алваро Мората 47

Антверпен - Шахтьор Донецк - 2:3 (2:0)
голмайстори: 1:0 Арбнор Муя 3, 2:0 Мишел-Анж Баликвиша 33, 2:1 Данило Сикан 48, 2:2 Ярослав Ракицки 71, 2:3 Данило Сикан 76