0

Г ръцкият Олимпиакос (Пирея) е на прага на първото си участие на финал в европейските клубни турнири, след като постигна солидна победа над Астън Вила с 4:2 в първия полуфинал в Лигата на конференциите.

Гърците поведоха с 2:0, Астън Вила изравни в началото на втората част, но гостите вкараха още два гола. 7 минути преди края на мача Дъглас Луис пропусна дузпа, след като изпрати топката в аут. Олимпиакос на практика вкара 4 гола след 5 точни удара във вратата на Робин Олсен, тъй като Емилиано Мартинес бе наказан за този мач.

В другата среща от турнира Фиорентина се справи с доста мъка на свой терен с белгийския Брюж с 3:2.

Италианците поведоха с гол на Рикардо Сотил, но Ханс Ванакен от дузпа изравни резултата на "Артемио Франки". Андреа Белоти отново даде аванс на "виолетовите" в 37-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко в 60-ата минута, а само минути след това бившият футболист на Лудогорец Игор Тиаго, който пропусна реванша с ПАОК от 1/4-финалите, възстанови равенството във Флоренция. Победното попадение бе дело на М`Бала Нзола.

Реваншите ще се играят на 9-и май, а битката за трофея е на 29-и май на стадион Света София в Атина.