0

В иктор Осимен се завърна на терена и дори отбеляза гол за националния отбор на Нигерия при победата с 3:0 у дома над Бенин в мач от първия кръг на квалификациите за Купата на Африканските нации.

Интересно е присъствието на трима защитници на гостите, свързани с българското първенство. Титуляри бяха централният защитник на Лудогорец Оливие Вердон, бившият такъв на Левски Седрик Унтонджи и бившият ляв бек на Арда Давид Кики. Неизползвана резерва остана крилото на Локомотив София Стийв Траоре. Звездата на Аталанта Адемола Луукман даде аванс на Нигерия в добавеното време на първата част. Виктор Осимен влезе в игра в 72-рата минута, а в 76-ата новият нападател на Галатасарай покачи на 2:0. В 83-ата минута Луукман с втория си гол в мача оформи крайното 3:0.

Камерун се наложи с минималното 1:0 у дома над Намибия с попадения на Винсент Абубакар в 65-ата минута, а Мавритания спечели със същия резултат домакинството си срещу Ботсвана, като точен бе Сиди Амар в 84-ата минута.