0

Г ермания и Украйна не успяха да се победят и завършиха 0:0 в контрола, играна на „Макс Морлок Щадион“ в Нюрнберг. Мачът бе част от подготовката на двата отбора за европейското, на което домакин, впрочем, е Бундестимът.

10 дни преди да открият континенталния шампионат срещу Шотландия, момчетата на Юлиан Негелсман, който започна само с 3-ма футболисти на новия немски шампион Байер Леверкузен, бяха освиркани от феновете, след като дори в последните секунди гол на Артьом Добвик за украинците бе отменен заради засада.

Срещата в общи линии се превърна в триумф на вратарите, които спасиха куп положения, особено този на гостите – Анатолий Трубин. Най-запомнящата се ситуация за Германия бе в 61-вата минута, когато 21-годишният Максимилиан Байер удари гредата.