0

Т имът на Астън Вила доказа страхотната си форма, след като се наложи над лидера Арсенал с 1:0, като по този начин го свали от върха на Висшата лига.

Едва ли можеше да има и по-сладко отмъщение и за мениджъра на Вила Унай Емери, който бе изгонен позорно от „топчиите“, но сега баскът им натри носовете. Ликуваше и бившият резервен вратар на лондончани "Дибу" Мартинес, който заключи вратата си за своите някогашни съотборници.

В момента лидер е Ливърпул, "артилеристите" изостават само на точка, а Вила е на трето място - само на точка от Арсенал.

Това бе и забележителната 15-а поредна победа на Астън Вила у дома.

Успехът на Астън Вила донесе Джон Макгин с попадение още в седмата минута на мача.

Срещата обаче бе много драматична до самия край, като тимът на Микел Артета отново показа, че издиша в напечените ключови мачове, заради което изпусна и титлата миналия сезон.

Мартин Йодегор и Габриел Мартинели направиха пропуски за тима от Лондон преди почивката.

В 47-ата минута Габриел Жезус поиска дузпа за Арсенал, но съдията му направи знак да се изправи.

Десет минути по-късно защитник на домакините изби топката, която влизаше под гредата след корнер на Букайо Сака.

Пет минути по-късно попадение на Сака бе отменено заради засада.

Оли Уоткинс направи пропуск за бирмингамци, а драмата стана пълна в началото на добавеното време, когато Кай Хаверц вкара изравнителен гол за Арсенал.

След преглед със системата за видео асистенция на съдиите попадението не бе зачетено, тъй като германският нападетел играе с ръка, преди да вкара топката в мрежата.