0

Б роени дни след триумфалните заглавия и жестове за 4:0 над Барселона на „Камп Ноу“, Реал Мадрид допусна нов разочароващ резултат в испанското първенство. Шампионът от 2022 година загуби с 2:3 след обрат пред собствена публика срещу Виляреал в двубой от 28-ия кръг.

"Белите" продължават да изостават с 12 точки след водача в класирането Барселона, който съвсем скоро може да си осигури титлата предсрочно.

Нападателят на Виляреал - Алехандро Баена, се оплака в Туитър, че бил ударен след края на мача от халфа на домакините Валверде. Според испанските медии играчът на Реал го е причакал на паркинга и го е треснал в лицето.

"Много щастлив след невероятната победа на моя отбор, но в същото време съм и много тъжен заради това, което претърпях след края на мача", пише в съобщението на 21-годишния Баена в социалната мрежа.

Испанското радио Кадена СЕР и други местни медии съобщиха в събота срещу неделя, че Валверде вероятно е ударил Алехандро Баена, когато нападателят на Виляреал се е качвал в клубния автобус.

В съобщението си в Туитър Баена отрече да е обидил сина на Федерико Валверде.

"Изненадан съм от това, което се говори за мен. Напълно невярно е", се казва още в съобщението на Баена.

Нито един от клубовете не е коментирал публично случилото се.

На терена Реал на два пъти повеждаше, но не успя да задържи аванса си. В 16-ата минута удар отблизо на Марко Асенсио се отби в Пау Торес и топката влезе във вратата на "жълтата подводница“.

Шест минути преди края на първата част Самуел Чуквуезе изравни резултата след технично изпълнение, след като беше изведен на голова позиция от Джовани Ло Селсо.

В 48-ата минута Винисиус Жуниор за втори път даде аванс за столичани след самостоятелен пробив.
В 70-ата мин. обаче Хосе Луис Моралес изравни с удар от наказателното поле. В 80-ата минута Чуквуезе шутира извън пеналта и оплете топката за трети път  в мрежата на „кралския клуб“, допуснал пълен обрат пред собствена публика след като 2 пъти водеше в резултата.

Виляреал за първи път в историята спечели два пъти в един сезон срещу Реал Мадрид.

"Жълтата подводница“ е на пето място в класирането и продължават да имат шансове за класиране в Шампионската лига, изоставайки на 4 точки след Реал Сосиедад.

Ако в понеделник Барселона удари вкъщи Жирона преднината на каталунците пред Реал ще стане 15 точки 10 мача преди края.