0

С два гола в края на редовното време финалистът от миналия сезон Фиорентина отърва елиминиране от втородивизионния Парма за Купата на Италия, а при дузпите се наложи с 6:3 и е на 1/4-финал, където чака победителя от Интер – Болоня.

В редовното време и продълженията мачът приключи при 2:2.

На "Артемио Франки" гостите от Парма нанесоха двоен удар в средата на първото полувреме. В 21-вата минута Адриан Бернабе откри, а 120 секунди след това Анже-Йоан Бони бе точен за 2:0.

Натискът на домакините от Фиорентина се отплати в последните минути. В 83-тата М'Бала Нзола намали, а в 89-ата Рикардо Сотил бе точен за 2:2.

При дузпите и четиримата изпълнители за Фиорентина бяха точни, докато за Парма вкара единствено Ернани, а пропуски направиха Денис Ман и Дриса Камара.