0

Шампионът Манчестър Сити загуби първи точки за новия сезон в английското първенство по футбол, след като шампионите отстъпиха с 1:2 срещу Улвърхемптън като гости в мач от седмия кръг на Висшата лига. Това бе втората загуба на „гражданите“ тази седмица – в сряда Нюкасъл ги изхвърли от Купата на лигата „Карабао“ с 1:0 на „Сейнт Джеймсис Парк“.
Сити все още е лидер с 18 точки и може да бъде свален от върха тази вечер при победа на Ливърпул срещу Тотнъм.

Шампионите, чийто мениджър Гуардиола бе наказан и гледаше от ложата на "Молиню", започнаха гостуването в Улвърхемптън с перфектен баланс при шест победи от шест мача, но сами си вкараха първия гол. Домакините направиха бърза контра отдясно и стигнаха до центриране в наказателното поле, където Рубен Диаш така отклони топката към вратата, че преметна и съотборника си Едерсон за 1:0 в полза на "вълците".

Хулиан Алварес изравни в 58-та минута с виртуозен пряк свободен удар, но 8 мин. По-късно Улвс нанесоха последния удар: Матеус Куня подаде на Хван Хи Чхан и той се разписа от близко разстояние за крайното 2:1.

Това е втора победа за сезона за Улвърхемптън, който е 13-и в класирането със седем точки.

Арсенал се изкачи на второ място с точка зад Манчестър Сити, след като вицешампионите надиграха с категоричното 4:0 Борнемут като гости.

Букайо Сака и Мартин Йодегор (от дузпа) вкараха през първото полувреме, а Кай Хавертц от още един наказателен удар и Бен Уайт бяха точни през втората част. За германеца Хавертц това бе дългоочакван първи гол след скъпия му трансфер от Челси.

Манчестър Юнайтед продължи да губи доверието на феновете си след изненадващо домакинско поражение с 0:1 срещу Кристъл Палас.

Гостите стигнаха до единствения гол в 25-та минута, когато Йоахим Андерсен засече от воле центриране в наказателното поле и преодоля вратаря.

Юнайтед е десети с едва девет точки от седем мача, а Палас е девети с две повече.

Лутън Таун записа първата си победа във Висшата лига, след като дебютантите в елита надвиха Евертън с 2:1 като гости. Том Локиър и Карлтън Морис вкараха през първата част, а Доминик Калвърт-Люин записа единствения гол за "карамелите".

Уест Хем надви с 2:0 Шефилд Юнайтед, а Нюкасъл спечели със същия резултат срещу Бърнли.