0

К ристиано Роналдо, когото в новия му отбор Ал-Насър очакваха като божество за заплатата от 200 млн. долара на година, пак остана на сухо на терена. Той бе титуляр при загубата 1:3 от Ал Итихад за Суперкупата на Саудитска Арабия.

Кристиано беше титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал, но не успя да помогне на своите да се класират за финала, където чака Ал Файха, победил с 1:0 Ал Хилал. Нападателят не успя да отбележи и първия си официален гол за новия си отбор, припомня  Gong.

Още през първите 45 минути воденият от португалеца Нуно Ешпирито Санто Ал Итихад поведе с 2:0 след головете на Ромариньо в 15-ата минута и Абдерразах Хамдалах в 43-тата.

Ал Насър върна интригата в 67-ата минута, когато Андерсон Талиска намали 1:2.

Ал Итихад чрез Муханад Ал-Шанкити оформи крайното 3:1 в добавеното време на мача.