0

И нтер постигна победа с 2:0 като гост на Каляри в последния мач от втория кръг на италианската Серия А. За "нерадзурите" успехът е втори пореден и втори със "суха" мрежа, като те остават единственият отбор в шампионат, който все още не е допуснал гол във вратата си.

Срещата на "Унипол Домурс" се реши още в средата на първото полувреме, когато Интер стигна до двата си гола.

Дензъл Дъмфрис откри резултата в 21-вата минута след асистенция на Маркъс Тюрам, а в 30-ата минута капитанът Лаутаро Мартинес покачи на 2:0 след пас на Федерико Димарко.

Интер можеше да запише и много по-резултатна победа, но на два пъти гредите спасяваха вратата на Каляри, воден от неуморимия 71-годишен римлянин Клаудио Раниери.

С победата Интер разделя първо-четвърто място с по 6 точки заедно с отборите на Милан, Наполи и Верона, докато Каляри е на 15-о място с 1 точка и все още без реализиран гол.

В другата среща от вечерта Салернитана и Удинезе направиха 1:1.
Младата сръбска звезда на "бианконерите" от Удине Лазар Самарджич откри резултата в 57-мата минута, но домакините от Салерно стигнаха до изравняването четвърт час по-късно чрез Булайе Диа.

Салернитана е на 12-о място с 2 точки, докато Удинезе е на 17-а позиция с 1 точка.