0

С елекцията на Франция постигна резонна победа с 3:0 срещу Люксембург в контрола на прага на европейското в Германия.

На стадиона в Метц темпото в играта на „петлите”, които са 2-кратни континентални първенци, както и 2-кратни световни шампиони, бе по-скоро тренировъчно, но в крайна комфортния успех срещу тима от Великото Херцогство бе въпрос на класа.

Головете за тима на Дидие Дешан вкараха Рандал Коло-Муани (43), Жонатан Клос (70) и Килиан Мбапе (85). Антоан Гризман пък нацели гредата на Люксембург, а със същото отвърна защитникът на ЦСКА Енес Махмутович 8 минути преди края, извисявайки се с глава.

Мачът ще се запомни също така с това, че през второто полувреме феновете на домакините започнаха да обстрелват терена с камъни и по чудо не се стигна до кръвопролитие.

Това бе предпоследна проверка за французите преди европейското. Генералната репетиция е на 9 юни в Бордо срещу Канада.