0

Р еал Мадрид се върна на върха в испанското футболно първенство за поне 24 часа след убедителна домакинска победа с 4:1 над Виляреал в среща от 17-ия кръг.

Успехът на "белия балет" обаче бе помрачен от тежката контузия на Давид Алаба. Австрийският защитник скъса кръстни връзки в коляното и е аут до края на сезона. Той няма да може да играе и на предстоящото европейско първенство по футбол в Германия, освен ако не се случи медицинско чудо.

Реал успя да поведе в 25-ата минута чрез Джъд Белингам, но малко по-късно дойде контузията на Алаба, който бе заменен от Начо Фернандес. Почти веднага след подновяването на играта, в 37-мата минута, Родриго покачи на 2:0.

Домакините не намалиха оборотите и през второто полувреме, като за това "спомогна" и голът на Хосе Луис Моралес в 54-тата минута, с който Виляреал намали изоставането си.

Браим Диас бе точен за 3:1 десет минути след това, а след още четири Лука Модрич уби всякаква интрига в мача с четвърти гол за Реал.

В класирането в Ла Лига Реал има 42 точки - с една повече от тима на Жирона, който тази вечер приема Алавес.

Виляреал е на 14-о място с 16 точки, само на три над зоната на изпадащите, пише БТА.